• Категорії тем

В літак з дітьми

Ми не раз задавались питанням, що брати в літак з дітьми. Адже маршрут подорожі вже вибраний, квитки – придбано і саме пора скласти валізи. І тут важливо знати, що потрібно скласти у валізу і здати при посадці, а що можна пакувати в ручну поклажу і дозволено переносити при митному контролю на посадку.

в літак з дітьми

РУЧНА ПОКЛАЖА

Більшість міжнародних авіаліній мають дуже обмежений запас пляшечок з молоком і кашками для немовлят, а також памперсів та пелюшок на борту. Але так як ви ніколи не можете бути впевнені, що буде в наявності, найкраще спакуватися самостійно. (Американські авіалінії не забезпечують  нічим із вище переліченого, наприклад.)

Не забутьте також внести попраку на випадок  затримки літака та непередбачувані зупинки. Врахуйте, що маленькі дітки питимуть під час польоту більше, адже повітря в літаку обезводжується.

Вам дозволено брати на борт літака молоко і їжу, якщо це для вашого малюка і воно МОЖЕ бути в ємності понад 100 мл! Їжа і молоко для немовлят – це виняток з правила про перевезення рідин на борту в не більше ніж 100 мл ємностях. Воно включає: стерилізовану воду, молоко усіх видів (грудне/ сухе молоко у вигляді порошку/ в картонних коробках) і їжу для немовлят усіх консистенцій та пакувань.

В аеропортах Великобританії є можливість зробити попереднє замовлення, тож якщо ви вилітаєте з Об’єднаного королівства і хочете уникнути перевірки в аеропорту, то можете організувати отримання необхідних продуктів після проходження сек’юріті.

в літак з дітьми

Отож, що потрібно взяти зі собою в салон літака, якщо ви збираєтесь в літак з дітьми:

 1. Їжа/ напої та засоби для вашої поїздки, а також порцію-дві додатково для тестування в аеропорту та на випадок, якщо ваш літак затримають. Все інше може бути в основному багажі або придбано в місці призначення. Деякі великі міжнародні авіалінії надають можливість зробити попереднє замовлення на дитячу їжу (baby meals – BBML), — зазвичай це плящечки різних дитячих пюре. Уточніть деталі на вебсайті ваших авіаліній. Ви їх знайдете або переліченими в секції про подорожі з малими дітьми, або в секції про запити на особливу їжу. Проте ви не можете обрати конкретний вміст дитячого харчування.
 2. Додаткова зміна одягу для вашого малюка, вас і вашого партнера. Обов’язково брати з собою на довгий переліт! Також корисно одіти малюка в кілька шарів одягу (як капустинку), щоб потім або роздівати його, або одівати залежно від температури повітря в салоні літака.
 3. Щось знайоме для вашого малюка – або іграшку, або ковдрочку, або і те, і те.
 4. Якісь нові іграшки. Але загорніть їх в кілька шарів різнокольорового паперу. Ідеально для крихітних цікавих рученят, і допомагає розвіяти нудьгу під час довгого перельоту.
 5. Пакетики Ібупрофену та Калполу. Зручними в дорозі є 5 мл упаковки. Доступні в більшості аптек. Можна взяти й інші необхідні медикаменти, більші ніж 100 мл, але тоді необхідно мати зі собою лист від лікаря та попередній дозвіл від авіакомпанії. Сюди також відносяться інгалятори.
 6. Слінг (перев’язь, в якій носять маленьку дитину) чи спеціальна сумка для носіння малюка (кріпиться до тіла мами чи тата). Ідеально для прогулянки по аеропорту, і найкращий варіант – коли ви прибуваєте на місце призначення і попереду ще довгий шлях до етапу отримання багажу.
 7. Соска, — якщо ваше маля полюбляє її цьмакати, то це полегшить малечі відчуття тиску у вушках. Якщо ні – годування з пляшечки або груддю матиме той же ефект.
 8. Смартфон чи планшет з завантаженим улюбленим телешоу чи мультиком вашого дитяти. Більшість авіаліній мають телеканал призначений для дітей. Але не має жодної гарантії, що всю дорогу йтимуть передачі, відповідні по віку для вашого малюка.
 9. Люлька (з каляски малюка, наприклад. Можна брати в деякі літаки. Уточніть перед відправленням). Це є чудовим варіантом, адже ваша дитина вже призвичаїлась до знайомого та зручного спального місця.
 10. Додаткове покривальце чи тонку ковдрочку і кілька булавок. Це пригодиться, якщо у вас місце в першому ряду, перед яким прикріплена колиска для немовляти ( таке є в деяких літаках, але я рекомендую вам уточнити деталі ще до відправлення і у разі, коли колиска передбачена на борту вашого літака – забронювати собі саме ці місця) і монітор перед вами світиться занадто яскраво чи коли включають світло в салоні під час роздавання їжі, а ваш малюк – спить. Ви можете прикрити його, захистивши від яскравого світла. Якщо ж такі місця не передбачені на борту вашого літака, або вже зайняті іншими пасажирами, ви можете з допомогою покривальця і кількох булавок змайструвати таку собі «нору», де ваше маля спокійно спатиме увесь політ, захищене від яскравого світла.
 11. Антибатеріальні серветки. Для протирання столиків-підносів в літаку чи колиски (якщо вам пощастило і вона є передбачена в салоні літака). Аеропорти та літаки бачать тисячі людей щодня, тож остерігайтесь мікробів і бактерій в дорозі.

в літак з дітьми

БАГАЖ, ЯКИЙ ВИ ЗДАЄТЕ:

Зазвичай ви можете взяти ще 2 додаткові речі:

 1. Складений дитячий возик чи коляску.
 2. Дитяче сидіння для автомобіля.
 3. Деякі авіалінії дозволяють також взяти складене дитяче ліжечко.

Щасливої вам дороги та легкого перельоту!

в літак з дітьми

 

 

 

Комментирование запрещено

 • Взнали щось новеньке для себе? Жміть кнопку ;)