• Категорії тем

Шрі-Ланка Поради

Привіт усім. Не буду довго розповідати як мене занесло на Шрі-Ланку, скажу лише що це був бюджетний тріп з інтеграцією в життя простих ланкійців. На підготовку до поїздки — вивчення інфи та планування маршруту по Шрі-Ланці часу було менше тижня, та прочитана інфа зекономила в результаті: гроші, час та нерви. Тепер поділюсь вже перевіреними свідченнями та отриманим досвідом, надіюсь стане у нагоді іншим мандрівникам.

 • Візу можна і потрібно робити онлайн ось офіційний сайт  (Віза в Шрі-Ланку видається на 30 днів з правом покинути країну і повернутись в неї при необхідності в межах цих 30 днів, крім того можна отримати на 48 год  безкоштовну транзитну візу), це як мінімум зекономить ваш час.
  Віза в Шрі-Ланку

  Віза в Шрі-Ланку

   

 • Купіть сімку місцевого мобільного оператора в аеропорту (саму сімку зачасту ви отримуєте безкоштовно, а мається наувазі покупка певного пакету  — хвилини звязку + інтернет трафік). Стенди операторів, а їх там щось біля п’яти, будуть при виході з аеропорта, так що точно непоміченими не остануться. Найпотужніші оператори — Dialog та MobiTel, користувався і першим і другим — не знайшов такого місця де б не ловив сигнал, дуже пригодився 3G інтернет. Дзвінки в Україну вартують порядка 25-30 центів $, а в Росію вдвічі дешевше. Ось приклад цін від Dialog: Поради Шрі-Ланка
 • Обмінюйте гроші в аеропорту. Тут хороший обмінний курс, як це не дивно. Можна звісно знайти хороший курс і деінде, але всі місця, де я міняв гроші потім на острові були якимись «мутними» і довіри не викликали, але пронесло :) Можна також міняти (як варіант) зелені в готелі або ювелірних магазинах, яких в туристичних місцях велика кількість.
 • Прилітаєте в Шрі-Ланку ви не в Коломбо як можна подумати, а в Негомбо від якого треба ще добиратись до Коломбо і добратись рекомендую на спец-автобусі вартість якого порядка 1$ (взявши таксі нічого особливо не виграєте). До вас будуть приставати з пропозиціями завести за 5-30$(приблизно) на мінівені/таксі/тук-тук, просто ігноруйте. Якщо ви одразу їдете на південне побережжя до океану то автобус можна знайти одразу біля аеропорта і не обов’язково їхати до Коломбо бас-стейшн.
 • Вам частенько набридатимуть різноманітні «гіди» та «помагали» — десь щось будуть показувати, десь можуть «помогти» чимось, і це тоді, коли ви не просите, — одразу відшивайте таких «хелперів»  — це не щирі привітні ланкійці, а корисливі пройдохи і милий їм не турист, а їх гаманець. Взагалі ланкійці мені сподобались, думаю, до іноземця в Україні було б менш привітливе ставлення. Але там, де потік туристів більший, там ланкійці (особливо ті, що мають відношення до тур-індустрії) мені не сподобались, — зокрема власники «готелів» в яких я жив 50/50 — одні були справді щирими і привітними, а інші лише з потугами намагались робити вигляд.
 • Торгуйтесь. Торгуйтесь скрізь, крім супермаркетів (на продукції тут всюди вказані ціни зразу на упаковці, а якщо пляшки то зазвичай на корку) і рейсових автобусів. Прийшовши в готель можете бути впевненими, що номер вам здадуть дешевше ніж ціни на Booking.com, мені вдавалось вселитись в номер що вартує 30$ за     15 $ тобто вдвічі дешевше.
 • Заселяючись в готель (чи приватні апартаменти) зразу обговорюйте ціну та чи не буде додаткових витрат (сервісні збори, за електрику — можуть придумати що завгодно, здебільшого вид обману), також рекомендую спершу попросити оглянути номер, вказуйте на всі дрібниці і збивайте ціну, або йдіть дальше, як показала практика за одні і ті ж гроші на Шрі-Ланці можна отримати кардинально різний по якості сервіс.
 • Шрі-Ланка здивує вас не лише чайними плантаціями, горами та пляжами, а ще й розетками :) Розетки тут не прості, а з захисним механізмом, щоб скористатись ними потрібний перехідник, або просто в верхній отвір засунути ручку/олівець/палочку, щоб розблокувати розетку.розетка Шрі-Ланка
 • Мавпи. Будьте обережними з цими істотами, звісно це цікаво — мавпочка і не в зоопарку, але це вам не домашній кіт, — може конкретно наваляти. Бачив, як дівчинка з Англії попробувала погладити «миле створіння», так ледве втікла від «милого створіння» яке неслось за нею з криками зазиваючи ще пару десятків «милих створінь» поганяти туристку. Також якщо вже так захотілось погодувати мавпочок, то хоча б не показуйте звідки виймаєте ласощі і що їх у вас багато, бо прийде мавпа-забіяка і відіжме або поцупить і добре, якщо при цьому не дістанеться і вам .www.travelmaster.com.ua

Комментирование запрещено

 • Взнали щось новеньке для себе? Жміть кнопку ;)