• Категорії тем

Індія vs Тайланд

Натрапив на англо-ресурсі на статтю про велику небезпеку Тайланда як туристичного курорта. Покрутив цю «мислю» в голові, звірився з своїми враженнями і тим що чув від знайомих, та зробив висновок, що у нас тоді воше «жопа», якщо там «нібізпєчно»(Азірівщіна). Згодом в голову прийшла думка про Індію, там точно не комфортніше, ніж в тому ж таки Тайланді. Ось в таких роздумах родилась ідея порівняти Тай і ГОА, і не тільки з сторони безпеки — з цього все лишень закрутилось. Досвід відвідин є, і хоч порівнювати ГОА і Тайланд не коректно хоча б тому, що перше — тільки штат Індії, а Тайланд — то ціла країна, та брати всю Індію в розрахунок теж якось неправильно. Тоді вже коректніше Індія з однієї сторони, а з іншої — Тайланд, Малайзія, Сінгапур, Камбоджа, Лаос, В’єтнам, а що по площах, то співрозмірно і, як по мені, то тут тоді Індія «пасе задніх». І так спираючись на власний досвід, досвід товаришів, та холі вари на різних тур-форумах (англомовн): Індія vs Тайланд .

Індія vs Тайланд

Розпочнем з моря, пляжів, та природи, адже за цим в саму першу чергу їдуть в такі теплі країни, як Індія та Тайланд. Тут, як на мене, Тайланд далеко попереду. Пояснюю:

  • Море тут чистіше, прозоре і спокійніше, велике різноманіття підводної живності дає можливість що сноркати, що зайнятись дайвінгом і на каяках прикольно поплавати між маленькими островами, чи просто попри берег, розглядуючи рибку прямо через товщу води; звичайно є кращі місця, є гірші і це не Мальдіви, але ГОА далеко позаду в цьому плані (не берем до уваги Паттайю, бо це ще та клоака і країна в країні. Часта помилка людей, що побували в Паттайї робити висновок по ній про увесь Тайланд. А більшість пакетників якраз туди і потрапляють, бо це дешевше за острови). Зате в ГОА є хвиля, — не така як на Балі, але комусь подобається.

снорк в тайландіІндія vs Тайланд

  • Пляжітут все по різному, бо що в Гоа, шо на островах Тайланда можна знайти різні місця, але в Тайланді можна знайти багато Баунті-пляжів. А от в ГОА навіть на півдні, де є мілкий гарний пісочок, це можливо з натяжкою. Багато чув розмов про те, що на пляжах ГОА — особливий релакс і можна найти місцинку, де людей немає, відчути себе робінзоном. Їдьте на Ко МАК, Ко КУД, Ко Вай, Ко Панган, Ко Тао та ще кучу островів Тайланда, які не так заповнені туристами, як Пхукет, Самуї чи Ко Чанг і ось там точно знайдете пляжі, де за день або нікого не побачите, або кількох чоловік і при цьому пейзажі будуть милувати око більше ніж в ГОА. (Якщо з Паттайєю порівнювати, то ГОА що по морю, що по пляжам  — краще)

Індія vs Тайланд 

  • Природа. Тут теж попереду Тай — це якщо порівнювати лише з ГОА, а в цілому, звичайно, Індія різноманітніша і більш неповторна.

По перелічених трьох пунктах в битві Індія vs Тайланд , перемога — за Таєм. І моя рекомендація: острови більш цивілізовані чи майже дикі. Вибір за вами. В кожного свій відпочинок: хтось їде на море і бачить його 2 раза за 10 днів, а хтось увесь вільний час тільки на пляжах і проводить. Ось і робіть висновки що вам потрібно. Їдем далі…пляж гоаКуди поїхати

  • Сервіс. Не люблю  чомусь це слово і ніколи особливо не парився якістю обслуговування. Тому для мене різниця в Гоа та Тайланді в цьому питанні не критична, але відмінності тут значні. В Гоа значно брудніше, ніж в Тайланді — це просто факт і це ще, як розказують мої знайомі в Гоа — чисто (в порівнянні з більш густозаселеними штатами цієї країни). Один чувак навіть назвав Індію «країною- помойкою» . Насправді в Гоа не тонни сміття і «чисті» місця можна знайти, але, звичайно, когось це буде напрягати. В Тайланді теж не «сказка» і навіть на островах з кожним роком все брудніше: тенденцію я на Ко Чанзі замітив, та й Паттайя не рай на землі — щурі вечерком на пляжі — це капєц прикольно як… вдень туристи, а ввечері натовпи щурів …(не їдьте в Паттайю…хіба що на 1-2 дня) хоча там все одно немає стільки сміття, як в Індії. А загалом Тайланд в рази чистіший за Індію. Обслуговування в Індії не айс, але в Тайланді теж можуть часом неприємно здивувати. Основні проблеми в Таї — це лінькуватий персонал або непорозуміння на рівні ментальностей; є тайці, що посміхаються, є що не посміхаються, але всі вони ненав’язливі і тримають дистанцію. А от Індуси часом начебто туповаті і частенько нав’язливі, що аж хочеться послати кудись подальше, а з іншого боку багатьом подобається безпосередність індусів, а нав’язливість сприймається як дружність. Все залежить від точок сприйняття, тому тут нічия.Індія vs Тайланд
  • Спа процедури, масажі і т. д. Тут я не спеціаліст, та кажуть, що Тайланд поза конкуренцією. Скажу лише, що за одну і ту ж ціну вам можуть надати діаметрально різні по якості послуги — шукайте хороші місця (ціна не завжди показник). В масажних салонах частенько працюють дівчатка, що надають інтим послуги і ось в їх компетентності як масажисток я сумніваюсь. Доречі, якщо вам цікавий секс-туризм то вам точно не в Індію. В Тайланді з цим все простіше, але остерігайтесь Леді-боїв, до чоловіків з дружинами не пристають, а от до одинаків і компаній мужчин можуть. Я сам негативно ставлюсь до такого явища, — на фоні тайців з їх дотриманням дистанції і вічливими посмішками (що б там в них не було на думці) транси просто напрягають. Тайланд — це вам не Малайзія чи Камбоджа — крадіжок тут не багато, але Паттайя ніби магніт, який притягує до себе всю «нечисть». В основному, пригоди знаходять тих, хто їх шукає та буває всяке. В Тайланді ще є одна річ, якої потрібно остерігатись — це так-звана «транспортна» мафія, — добре обирайте у кого і який транспорт орендувати, а то розведуть на гроші за царапину яка вже була, або ще щось придумають; в ідеалі орендуйте транспорт в готелів (не обов’язково в свого).

масаж в тайланді

 

  • Транспорт. Ось згадав за «транспортну» мафію в Тайланді, тож розкриємо тематику транспорту. Зручність Гоа в тому, що від аеропорта до моря досить близько, а з Бангкока на острови добиратись значно довше, проте є можливість відвідати Бангкок та порівняти з Києвом (село наш Київ, село). Основна відмінність по транспорту: що в Гоа, що в Тайланді — це стан тих же автобусів, таксі, автомобілів, та скутерів в оренду. В Тайланді весь транспорт досить новий, автобуси комфортні, вибір скутерів широкий і т. д. В Індії ж все якесь роздовбане, пошарпане, пилюка всюди. Комусь може й прикольно трястись в запиленому автобусі 2 години часу по Індійських дорогах, а хтось не знайде в цьому жодної романтики. Індія vs Тайланд : перемога за Таєм по транспорту.

тук-тук

  • Атмосфера та колорит. Тай в цьому питанні дуже різний: тут вам і спокій на майже робінзонових островах, і індустрільний Бангкок, і Патайя з її сексіндустрією, — кожен знайде щось для себе. Гоа в цьому питанні більш одноманітний, але існує особлива атмосфера релаксу, спокою, вседозволеності (якоюсь мірою), відчувається свято життя, відключаються мізки від проблем і це я вам скажу, заслуга не так індусів, як того контингенту що тут збирається, — свою лепту вносить доступність легких і не зовсім наркотиків (в Тайланді за це дуже сурові покарання), дешевий алкоголь (в Тайланді алкоголь не назвеш дешевим) і, напевне, те же сміття, через яке деякі особистості і не їздять в Індію, а ті хто їздять — дивляться на все це «простіше». По культурному шоку то, напевне, Індія теж таки попереду Таїланду, хоч він також неймовірний. Індія шокує не лише різними храмами, та палацами, святими місцями, але й жителями і тими умовами, в яких вони живуть. Проте, якщо ви бувалий мандрівник, або людина бризглива, вам це може видатись просто жахіттям :)  Індія vs Тайланд , атмосфера та колорит: попереду Індія.

Тайська їжа

в тайланді

  •  Їжа. В Індії ви, звичайно, скуштуєте знамениту індійську їжу, будуть і морепродукти, і дешевий алкоголь та екзотичні фрукти, смачні дині, ананаси, кеш’ю, банани, кокоси, манго. Також в Індії ви майже 100% познайомитесь з розладами шлунка :).  Для мене це неприємна проблема і про це якось помовчують (хоча там тепер багато іноземних кафешок, зокрема і словянських, де цього можна не боятись). Їжа в Тайланді різноманітніша — тут вам не лише Тайська кухня але й Китайська і та ж Індійська, Італійська, Французька (все ж таки колишя колонія Франції), і ресторанчики морепродуктів в рази цікавіші — підходиш до акваріумів, там плаває рибка, тиць пальцем в те, що сподобалось і за 10-20 хвилин воно уже на столі, в Гоа такого не бачив. Індія vs Тайланд

в ТайландіФрукти теж різноманітніші, хтось скаже, що більшість з них несмачні і дивні, але вибір то більший, і цікаво ж скуштувати щось нове. Чув, хтось критикував тайські фреші. Щодо фрешів, то це як в Україні вареники — в різних місцях і смак, і подача, і ціна різна, та й смішно з Гоа порівнювати. Харчування Індія vs Тайланд : перемога за Таєм.Індія vs Тайланд

 

  • Ціни. Індія дешевша. Та це твердження справедливе лише частково. Діло в тому, що тут буде дешевше ледь не в 2 раза, якщо ви будете старатись зекономити і не будете абсолютно зважати на різні «нюанси». В Тайланді ж якщо ви будете харчуватись в макашниць або розігрітою іжею з 7/11, це буде смачніше і чистіше, а житло буде в рази комфортнішим за ті ж гроші, і чистішим… Ну не розуміють індуси понять чистота, гігієна, комфорт, а ті що розуміють, попросять за це доплатити і вийде на те ж або й дорожче. Взагальному Індія вимагає менших фінансів і тому з натяжкою даю в цьому питанні перемогу Індії (якщо розглядати той же Гоа але брати житло не близько до моря, то економія може бути дуже значною). Індія vs Тайланд : перемога за індусами.

Результат не одозначний:  з одної сторони чистий, красивий, смачний Тайланд, з іншої — дешева і неймовірно релакс-атмосферна Індія за менші гроші. Скажу так - кожному своє, і кожному країна може показати або своє обличчя, або задницю.

TravelMASTER.com.ua

Віза в Індію

 

  • Взнали щось новеньке для себе? Жміть кнопку ;)